جستجو
دوشنبه, آبان 21, 1397..:: اخبار و رويدادها::..  ورود به سايت
پر بیننده ترین اخبار هفته   کمينه 
No articles match criteria.
آخرين اخبار   کمينه 
آرشیو مطالب   کمينه 
   اخبار و رويدادها

 چاپ    کمينه

 
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 279 


همایش بزرگ وحدت در شهرستان چالدران برگزار شد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری چالدران،همایش بزرگ وحدت به همت فرمانداری چالدران با شرکت افزون بر 100نفر از سران عشایر ، طوایف ،روحانیون اهل تسنن ،ریش سفیدان و تحصیلکردگان عشایر این شهرستان در محل فرمانداری چالدران برگزار شد

فرماندار چالدران در این همایش بر نقش وحدت و دورانديشي حضرت امام خميني (ره)در نامگذاري اين روز اشاره کرد و گفت:امروزه دشمنان اسلام می خواهند با راه اندازی توطئه بین مسلمانان تفرقه و نفاق ایجاد نمایند که در این میان مسلمانان باید با وحدت و همدلی خود تمامی توطئه های دشمنان را خنثی نمایند.

حسین زاده از چالدران به عنوان نماد وحدت یاد کرد و گفت:جمعیت این شهرستان متشکل از شیعه و سنی می باشد که همچون برادر در کنار یکدیگر بصورت مسالمت آمیز زندگی می کنند.

فرماندار  چالدران  با اشاره به موفقیت ها و دستاورد های دولت  تدبیر و امید در عرصه های بین المللی و به ویژه مذاکرات هسته ای اظهار نمود: به حمد الله دولت تدبیر و امید توانست با اقتدار و قدرتمندانه مذاکرات هسته ای را با دیپلماسی قوی با موفقیت به سرانجام رساند.

حسین زاده افزود:دولت  در شرایطی شروع به کار کرد که با مشکلات کم نظیر و بی نظیر اقتصادی و بین المللی با وجود کاهش شدید قیمت نفت و تحریم های ناعادلانه روبرو بود و افزود :  دولت توانست با حمایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری و با مدیریت دکتر روحانی ریاست محترم جمهور توانست گام های تاریخی و ماندگاری در خصوص مذاکرات هسته ای و تعامل با کشورهای دنیا بردارد .

وی در ادامه به برخی از دستاورهای دولت تدبیر و امید در حوزه سیاست خارجی اشاره نمود و افزود: به نتیجه رسیدن برجام ، پیروزی اخیر در حلب سوریه ،برقراری کامل امنیت مردم در راهپیمائی میلیونی اربعین امام حسین (ع)، قرارداد خرید هواپیما،آزاد شدن پولهای بلوکه شده ایران در خارج از کشور،افزایش فروش نفت ایران به بیش از 3میلیون بشکه در روز و برداشتن تحریمهای ظالمانه که برمردم تحمیل شده بود و از بین رفتن فضای ایران هراسی در منطقه از جمله دستاوردهای دولت در حوزه سیاست خارجی می باشد.

مقام عالی دولت در چالدران در ادامه به عملکرد دولت تدبیر و امید در این شهرستان پرداخت و با مقایسه اعتبارات سالهای 90 با 3میلیاردو300میلیون تومان،91 با اعتبار 4میلیاردو600میلیون تومان،92با اعتبار2میلیاردو800میلیون تومان گفت:با روی کار آمدن این دولت در چالدران ،توانستیم بیش از 26میلیارد تومان در سال 93که با این اعتبارات بعد از شهرستان ارومیه از لحاظ تخصیص دومین شهرستان باشیم و سال94 با اعتبار بیش از 21میلیارد تومان و امسال با بیش از 17میلیارد تومان که انتظار می رود این رقم تا آخر سال بیش از این مقدار شود که بتوانیم پروژه های نیمه تمام همچون جاده چالدران به آواجیق و سد بابا احمد را که چندین سال نیمه تمام مانده بود به بهره برداری کامل برسانیم.

ایشان همچنین با اشاره به مشکلاتی که در حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان وجود داشت و مردم حتی برای جزئی ترین آزمایشها باید به شهرهای همجوار و مرکز استان میرفتند ،ولی امروز با توجهی که دولت تدبیر و امید به حوزه بهداشت و درمان دارد ،توانستیم پزشک متخصص با برد تخصصی،پزشک متخصص زنان و زایمان ،رادیولوژی،سونوگرافی،آزمایشها و پیچیده ترین جراحیها را هم در خود شهرستان انجام دهیم و ساختمان نیمه تمام اورژانس  ، کلینیک تخصصی و همچنین بخش زنان و زایمان را به بهره برداری برسانیم.

مقام عالی دولت در چالدران در ادامه با بیان اینکه دولت با به فرجام رساندن برجام و ثابت کردن حقانیت ایران در جوامع بین المللی با دیپلماسی قوی،اینک با شیطنت دولت های عربی در کاهش شدید قیمت نفت تا 30دلار مواجه است اما توانسته با تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و مدیریت بدون پول در حوزه راه و شهرسازی،برق،مخابرات،بهداشت و درمان ،اجرای طرحهای هادی ،آب شرب روستائی،ایجاد کارگاههای کوچک،عملیات گاز کشی به بیش از 10روستا و شهر آواجیق،تامین پایدار برق شهرستان،استخدام بیش از 80نفر بومی منطقه ،بهسازی راه عشایر،لایروبی سیلاب هاو.... موفق باشد .

 

وی به برخی از مشکلات عشایر شهرستان از جمله نامناسب بودن راههای ارتباطی ،آنتن دهي مخابرات ،تامین سوخت زمستانی و آب شرب اشاره کرد و گفت ما در صدد هستیم بر اساس توان و امکانات موجود آنها را حل نمائیم.

فرماندار چالدران دستور صریح برای رفع برخی مشکلات مطرح شده از جمله تصحیح برخی راهها و مشکلات سوختی و آب شرب روستایی را صادر کرد.

ایشان خواستار مشارکت جوانان عشایر در توسعه شهرستان شد و گفت:تمامی مردم این شهرستان باید با اتخاذ برنامه های اصولی و ارائه راهکارهای لازم در جهت توسعه شهرستان گام های فراتری را بردارند.

امام جمعه چالدران نیز در این مراسم با بیان اینکه هفته وحدت بستر تلطیف قلوب و تقویت همبستگی امت اسلام است بیان کرد: امام راحل با نگاه ژرف خود نیاز امت اسلامی را در زمان خود به خوبی درک کرد و لذا نامگذاری این روز یکی از میراث گران بهای امام راحل (ره) و نماد وحدت و همدلی مسلمانان است.

در پایان این همایش عشایر شرکت کننده به بیان برخی از مشکلات خود پرداختند و از فرماندار شهرستان چالدران خواستار پیگیری و رفع  برخی مشکلات شدند.

همچنین در این مراسم از یک نفر آزاده سرافراز ،پدر شهید و جانباز به نمایندگی از تمامی خانواده های شهدا و ایثارگر اهل تسنن شهرستان از طرف فرماندار چالدران تجلیل به عمل آمد.