به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، سعادت در سمینار معاونین فرمانداران که امروز در استانداری برگزار شد ، بر حفظ و کیاست از ارزشهای نظام جمهوری اسلامی تاکید نمود و گفت : باید بیش از پیش قدردان ارزشها و دستاوردهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی باشیم .

استاندار آذربایجان غربی برنامه ریزی های مستمر نظام سلطه برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی به بهانه های مختلف را یادآوری کرد و ادامه داد: استکبار جهانی به خاطر شعار استقلال خواهانه 'نه شرقی و نه غربی' انقلاب اسلامی، همواره با ما دشمنی کرده است و در این مسیر، گزینه های زیادی را نیز پیگیری کرده که توطئه های داخلی، راه اندازی جنگ تحمیلی و ایجاد بحران در منطقه از آن جمله بوده اند.
سعادت گفت: با وجود این دشمنی ها، رهبری های حکیمانه امام راحل و مقام معظم رهبری به همراه حضور مردمی موجب شده همه توطئه های دشمنان خنثی شود.

استاندار آذربایجان غربی افزود: تاسیس نظام جمهوری اسلامی و قدرت مردمی این نظام موجب شده ما دشمنانی را داشته باشیم که هر لحظه در فکر توطئه برای براندازی نظام  و تفرقه افکنی ، باشند که برای این امر می توان ایجاد اختلاف و توطئه های داخلی ، تغییر جغرافیایی و بی ثباتی در کشورهای عراق ، افغانستان را می توان مثال زد .

وی با اشاره به حیله بازی دشمنان در موارد مختلف برای مقابله با پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار کرد: ما نباید به حیله های دشمنان ببازیم و در مسیر رقبا گام برداریم.

مقام عالی استان ادامه داد : در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، مقام معظم رهبری بر حضور و مشارکت حداکثری مردم تاکید نمودند و این نعمتی بود که با سیاست گذاری به موقع حاصل شد و مسیر را برای حل معضلات اقتصادی و مقابله با تحریم ها هموار نمود .

وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید همواره در مسیر نظام حرکت کرده و در موضوع های مختلف از جمله موضوع هسته ای نیز با اذن نظام اقدامات لازم را انجام داده است.

سعادت اضافه کرد : دشمنان نظام جمهوری اسلامی به این نتیجه رسیده اند که با مقابلات سیاسی و نظامی نمی توانند برای این نظام و انقلاب مشکل و خدعه ای ایجاد کنند و تمامی توطئه های آنها با هوشیاری رهبری و ملت خنثی می شود لذا تحریم ها و ایجاد مشکلات اقتصادی را به عنوان یکی از مهمترین  و جدی ترین راها برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی برگزیده اند .

وی افزود: در سال های گذشته با برنامه ریزی های نامناسب، بهانه به دست دشمنان داده شد که آنها نیز با وضع تحریم های اقتصادی شدید موجب بروز مشکلات زیاد در کشورمان شدند که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و تدابیر تمهید شده، این معضلات تا حدود زیادی برطرف شد.
وی اضافه کرد: در دولت گذشته رقم رشد اقتصادی کشور به منهای 6.8 رسید که در حال حاضر با تلاش دولت، این رقم مثبت شده و روز به روز به سمت افزایش حرکت می کند.
استاندار آذربایجان غربی حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی را یکی از اصول کاری دولت تدبیر و امید و مسئولان استانی عنوان کرد و ادامه داد: یکی از مهمترین ابعاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، راه اندازی واحدهای تولیدی راکد است که اقدامات خوبی در این راستا در کشور و استان انجام گرفته است.
سعادت اظهار کرد: البته در آذربایجان غربی، بانک های عامل همکاری خوبی در این خصوص ندارند و ریسک پذیری آنها پایین است که امیدواریم این مشکل نیز حل شود.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان دولتی در آذربایجان غربی باید به دور از مناقشه ها، در راستای معرفی اقدامات دولت گام بردارند، گفت: اعتماد سازی در بین مردم و همچنین پاسخگو بودن در راستای برنامه های دولت، از جمله دیگر اقداماتی است که باید از سوی مسئولان انجام گیرد.
وی به موضوع دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و افزود: بر خلاف برخی صحبت های مسئولان ستاد احیای دریاچه ارومیه، این دریاچه در مسیر احیاست و برنامه های این بخش، تعطیل بردار نیست.