جستجو
دوشنبه, آبان 21, 1397..:: اخبار و رويدادها::..  ورود به سايت
پر بیننده ترین اخبار هفته   کمينه 
No articles match criteria.
آخرين اخبار   کمينه 
آرشیو مطالب   کمينه 
   اخبار و رويدادها

 چاپ    کمينه

 
تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 270 


جلسه بررسی مشکلات طرحهای عمرانی شهرستان چالدران با حضور اعضای شورای فنی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری چالدران،جلسه بررسی مشکلات طرحهای عمرانی شهرستان چالدران با حضور معاون امور عمرانی استاندار ،فرماندار چالدران، اعضای شورای فنی استان و برخی مدیران دستگاههای اجرائی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار چالدران در این جلسه با اشاره به اینکه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در چالدران تمامی پروژه های نیمه تمام در این شهرستان از جمله راه چالدران به آواجیق و سد بابا احمد به اتمام رسیدند و ما در چندین نقطه این شهرستان در حوزه های مختلف از جمله در حوزه گاز رسانی به روستاها،روکش آسفالت محورهای اصلی،تسطیح ، بهسازی و آسفالت راههای روستایی،آب شرب روستائی،طرح مطالعه فاضلاب شهر سیه چشمه،ساخت و توسعه فضاهای آموزشی،اتمام بخش زنان و زایمان،ساخت کلینیک تخصصی و تکمیل ساختمان نیمه تمام اورژانس بیمارستان شهید بهشتی،رفع قطعی برق و تامین پایدار برق شهرستان و اجرای موفق طرح های هادی روستائی با عنایت و توجهات استاندار محترم بدون در نظر قرار گرفتن شاخص های جمعیتی  در جهت محرومیت زدائی از این شهرستان مرزی صورت گرفته است.

حسین زاده با انتقاد از وضعیت راه و شهرسازی شهرستان  از جمله تکمیل  و ساخت پل های ارتباطی روستاهای مزرعه و عیسی گولیک،روکش آسفالت راههای اصلی ،تسطیح ، بهسازی  و آسفالت راههای روستائی،تجهیز راهدارخانه ها ، تامین و تجهیز ماشین آلات راهداری را خواستار شد.

وی  اظهار کرد: توسعه کشاورزی با توجه به کشت های متناسب، افزایش راندمان تولید در بخش کشاورزی، ایجاد صنایع تبدیلی مرتبط و دامداری های صنعتی به همراه توسعه آبیاری تحت فشار نیز در دستور کار مدیران استانی قرار گیرد.

فرماندار چالدران همچنین با اشاره به پتانسیل های شهرستان چالدران در حوزه های مختلف افزود:ظرفیت ها و استعدادهای این شهرستان در سالهای گذشته مغفول واقع شده که باید بهره گیری از این ظرفیت ها مورد بازنگری مدیران استانی قرار گیرد.

معاون امور عمرانی استاندار در این جلسه با اشاره به تاکیدات استاندار آذربایجان غربی در خصوص توجه مدیران استانی به توسعه مناطق مختلف استان و انجام بازدیدها و برنامه ریزی های متنوع در این خصوص، گفت: با سیاستگذاری های انجام شده به دنبال این هستیم تا توسعه متوازن در همه شهرستان های استان اتفاق بیفتد ولی طبیعی است که سهم شهرستانهای کم برخوردار بیشتر خواهد بود.

معاون عمرانی استاندار با اعلام اینکه مشکلات شهرستان در بخش راه و گاز روستائی بیشتر مشاهده می شود افزود بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه مقرر شد در کمترین زمان جهت رسیدن به میانگین استانی از لحاظ برخورداری تلاش های لازم صورت گیرد.

آقای کهوریان از شهرستان چالدران به لحاظ داشتن آثار تاریخی و پتانسیل های فراوان در بخش گردشگری، بر رفع مشکل مقبره سید صدرالدین و مجتمع آبگرم معدنی تاکید کرد و گفت با تشکیل جلسه با حضور مقامات استانی و شهرستانی توسط ادارات مربوطه مشکل آنها حل شود.

همچنین مهندس کهوریان دستورات لازمه در جهت تسریع در اتمام سریع پروژه های مانند پل شهید زاهد؛جاده آواجیق به ماکو؛روکش چالدران به چایپاره؛شروع پروژه گازرسانی به 40 روستای چالدران توام با گاز آواجیق را صادر کردند.

در این جلسه هر یک از مدیران دستگاههای استانی و شهرستانی به ارائه توضیحات لازم در خصوص مسائل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.